eCATT (ang. Extended Computer Aided Test Tool) to zestaw integralnych narzędzi systemu SAP, umożliwiających tworzenie i automatyczne przeprowadzanie testów funkcjonalnych rozwiązań SAP.
Zapraszamy na webinar, podczas którego zaprezentujemy na żywo możliwości eCATT oraz przedstawimy korzyści z wykorzystania tego narzędzia.
Testy funkcjonalności są istotnym elementem warunkującym powodzenie każdego procesu wdrożenia rozwiązań SAP, zarówno w środowiskach, które dopiero są budowane, jak również tam, gdzie wdrożone funkcjonalności podlegają sukcesywnemu rozwojowi. Potrzeba zapewnienia szybkiego przetestowania poprawności działania pojawi się nie tylko we wdrożeniu SAP „od zera”, ale i w projekcie upgrade, gdzie kompleksowo należy sprawdzić działanie systemu po podniesieniu wersji, czy też w projekcie typu rollout, gdzie testom podlega już wcześniej wdrożone rozwiązanie referencyjne.
Narzędzie eCATT pozwala na tworzenie i automatyczne przeprowadzanie testów funkcjonalnych rozwiązania, dzięki czemu proces ten zostaje znacznie przyśpieszony. Dzięki automatyzacji, liczba scenariusz testowych może być większa co pozwala na dokładniejszą weryfikację i wykrycie ewentualnych błędów.
eCATT to następcą niewspieranego już narzędzia CATT. Jako, że jest integralną częścią SAP, nie wymaga nakładu finansowego związanego z zakupem dodatkowej funkcjonalności czy wykupienia dodatkowej licencji.
eCATT pozwala na testy:
- transakcji, raportów, programów dialogowych,
- wywołań BAPIs oraz modułów funkcyjnych,
- autoryzacji – profili użytkowników,
- aktualizacji (bazy danych, aplikacje, GUI),
- efektów zmian w dostosowywaniu ustawień,
- komunikatów systemowych,
- usług sieciowych,
- aplikacji internetowych w technologii Webdynpro.
Korzyści wynikające z testów automatycznych przy wykorzystaniu eCATT to:
- ograniczenie czasu testowania (co za tym idzie, zmniejszenie ryzyka projektowego, poprzez przyspieszenie gotowości rozwiązania do kolejnych czynności wdrożeniowych),
- uwolnienie zasobów wewnętrznych, zaangażowanych w żmudne czynności testowania, na rzecz innych, istotniejszych i bardziej rozwojowych zadań projektowych,
- redukcja ewentualnych kosztów zewnętrznych (związanych z zakupem usług konsultantów, zaangażowanych w testy),
- zapewnienie jakości wdrażanych i rozwijanych aplikacji SAP, dzięki ograniczeniu błędów,
- w przyszłości możliwość ponownego wykorzystania przygotowanych testów podczas rozwijania lub tworzenia nowych powiązanych funkcjonalności.
Webinar odbędzie się 25 kwietnia o godzinie 13.00. Zapraszamy do rejestracji.