Anonimizacja danych HR w SAP | HR Cloner | All for One Poland

All for One HR Cloner

Anonimizacja danych HR dla testowania środowisk SAP

All for One HR Cloner to narzędzie umożliwiające kopiowanie danych HR podczas testowania funkcjonalności SAP HR lub SuccessFactors przy zachowaniu anonimowości danych pracowniczych, takich jak wysokość wynagrodzeń.

Większość organizacji korzystających z systemu SAP HR lub SuccessFactors prędzej czy później stanie przed potrzebą kopiowania danych kadrowo-płacowych na środowiska nieprodukcyjne (testowe i rozwojowe). W kontekście RODO, a w szczególności konsekwencji, które mogą spotkać firmę w przypadku naruszenia ustawy, kluczowe jest zapewnienie, że dane skopiowane na systemy nieprodukcyjne są poddane anonimizacji, czyli trwałemu uniemożliwieniu identyfikacji osoby fizycznej. Od lat oferujemy i wykorzystujemy w realizowanych projektach aplikację HR Cloner, która efektywnie kopiuje i anonimizuje dane HR.

Realistyczne dane testowe  All for One HR Cloner

Rozwiązanie All for One HR Cloner  przeznaczone jest dla firm, które realizują projekty SAP wymagające testowania funkcjonalności z użyciem danych pracowniczych – w tym wdrażające lub rozwijające SAP, a także dokonujące upgrade’u SAP.

Anonimizacja oznacza, że różnorodność i złożoność przypadków testowych odpowiada autentycznym danym istniejącym w systemie, ale osoby testujące nowe funkcje systemu nie mają dostępu do prawdziwych danych pracowniczych. Dzięki All for One HR Cloner tworzenie przypadków testowych jest łatwe, a dane osobowe pracowników bezpieczne.

Anonimizacja

Jak działa All for One HR Cloner

Schemat działania aplikacji jest prosty. Klonowanie przeprowadzamy w dwóch krokach:

  1. W systemie źródłowym wybieramy zakres danych, które chcemy skopiować, atrybuty anonimizacji oraz sposób transferu:
    – jakie numery osobowe, infotypy, tabele klienckie, powiązania, wyniki listy płac i oceny czasu pracy
    – jak będzie wyglądać docelowa numeracja pracowników
    – które typy informacji zostaną zanonimizowane
    – czy zanonimizowane dane będą przenoszone na system docelowy w pliku, czy poprzez RFC.
  2. W systemie docelowym importujemy dane (dotyczy transferu za pomocą plików) wskazując, jakie typy informacji mają zostać zaimportowane z paczki, oraz czy klonowane mają być również wyniki list płac i oceny czasu pracy.

Ekran wyboru danych pracowników do kopiowania

Ekran parametrów anonimizacji

Ekran definiowania zestawów anonimizacji

Możliwości All for One HR Cloner

W All for One HR Cloner możliwe jest skopiowanie danych o pracownikach, wyników rozliczania listy płac i czasu pracy, obiektów struktury organizacyjnej oraz wybranych przez użytkownika tabel. Dane mogą zostać skopiowane przy użyciu połączenia RFC lub przez eksport z systemu źródłowego do pliku lokalnego, a następnie import z pliku do systemu docelowego.

Oprócz kopiowania danych (z anonimizacją), All for One HR Cloner umożliwia także:

  • tworzenie baz testowych na podstawie modelowego numeru osobowego (np. szybkie wygenerowanie tysięcy klonów na podstawie 5 fikcyjnych osób)
  • usuwanie lub nadpisywanie baz testowych, tak, by można było łatwo i szybko przeprowadzać kolejne iteracje testów
  • wsparcie migracji danych HR (aplikacja umożliwia przeniesienie danych produktywnych z jednego systemu na drugi).

Polecana oferta

Napisz do nas Zadzwoń Wyślij email






    Informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności.


    61 827 70 00

    Biuro jest czynne
    od poniedziałku do piątku
    w godz. 8:00 – 16:00 (CET)

    Kontakt ogólny do firmy
    office.pl@all-for-one.com

    Pytania o produkty i usługi
    info.pl@all-for-one.com

    Pytania na temat pracy i staży
    kariera@all-for-one.com

    This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.