Trudno sobie wyobrazić procesy bardziej istotne dla firmy niż procesy decyzyjne. Wszystkie sukcesy i porażki można przypisać podjętym decyzjom. Jak każdy proces, podejmowanie decyzji można doskonalić. Proponujemy Państwu dwudniowe warsztaty, podczas których przedstawimy na praktycznych przykładach wykorzystanie uznanej w świecie metody AHP do rozwiązywania problemów decyzyjnych.
Na zajęciach dowiedzą się Państwo m.in.:
- jak ulegamy pułapkom myślowym przy podejmowaniu decyzji (m.in. emocje, ograniczenia pamięci krótkotrwałej, zakotwiczenia, koszty utopione, heurystyki dostępności i reprezentatywności, potwierdzanie własnej tezy) i jak ich unikać;
- jak podejmować decyzje przy dużym skomplikowaniu ich otoczenia (m.in. duża liczba kryteriów, zestawianie aspektów mierzalnych i niemierzalnych, wielość wariantów) przy użyciu metody AHP;
- jak podejmować decyzje grupowe przy pomocy AHP, unikając szeregu pułapek wpływów i manipulacji.
Wiedzę z warsztatów można zastosować przy podejmowaniu decyzji takich jak:
- wybór dostawcy, technologii, systemu, produktu, inwestycji
- wybór projektów z portfela przedsięwzięć
- wybór najlepszego scenariusza działania/rozwoju
- wybór najlepszego kandydata (rekrutacja, konkurs)
- prognozowanie zjawisk w czasie
- wybór segmentu rynku
- wybór akcji promocyjnej
Z warsztatów skorzystają przede wszystkim menedżerowie podejmujący na co dzień decyzje dotyczące obszarów, za które odpowiadają (np. wybór rozwiązań, metod, projektów, kandydatów itp.), a także pracownicy odpowiedzialni za zakupy w firmie (w szczególności: wybór ofert, dostawców i rozwiązań). Uczestnicy warsztatów otrzymają dodatkowo materiały szkoleniowe z zakresu podejmowania decyzji oraz oprogramowanie wspierające podejmowanie decyzji w wersji ewaluacyjnej.
Zajęcia będą prowadzone przez Michała Szymaczka, Menedżera ds. Rozwoju Biznesu BCC, doświadczonego kierownika projektów, posiadającego certyfikat Project Management Professional (PMP). Michał Szymaczek jest również autorem szeregu publikacji o wykorzystaniu metody AHP, które ukazały się m.in. w Magazynie Profesjonalistów SAP „Lepszy Biznes” oraz w SAP Professional Journal.
Warsztaty odbędą się 27-28 sierpnia 2009 roku w warszawskim biurze BCC. Koszt uczestnictwa to 1800 zł za osobę. Zainteresowanych szczegółami agendy i uczestnictwem prosimy o kontakt z BCC Edukacja.