Od maja 2017 r. jesteśmy częścią Grupy SNP. Rozszerzamy ofertę o rozwiązania wspierające transformacje systemów SAP. W styczniu 2018 r. zmieniamy nazwę na SNP Poland. Co z tego wynika dla klientów BCC, dla polskiego rynku usług SAP? Odpowiada Andrzej Moskalik, Dyrektor ds. Współpracy z Klientami BCC.
SNP, nowy udziałowiec BCC, to również partner SAP, świadczący usługi w zakresie systemów SAP. Co nowego do oferty BCC nosi SNP?
Oferta SNP koncentruje się na wsparciu projektów transformacji środowisk SAP w oparciu o własne, unikalne na rynku oprogramowanie. Wykorzystanie produktów SNP w projektach transformacji pozwala zredukować czas i ryzyko projektów.
BCC jako lider rynku SAP w Polsce od lat realizuje takie projekty transformacji. Mam na myśli dziesiątki przedsięwzięć związanych ze zmianami biznesowymi – na przykład rollouty SAP w grupach kapitałowych, połączenia systemów, wydzielenia shared services centers czy jednostek gospodarczych przeznaczonych na sprzedaż. Ale także projekty zmian technologicznych, jak migracje na nowe platformy, w tym do SAP HANA.
Dziś, oprócz wsparcia takich projektów, możemy zaproponować naszym klientom gotowe produkty i narzędzia SNP. Takie połączenie doświadczeń lidera polskiego rynku i unikalnego, sprawdzonego na świecie oprogramowania – to nowa, nietuzinkowa propozycja na naszym rynku.
W ten sposób więc rozszerzamy naszą ofertę i potencjał w obszarze SAP. Jednocześnie, świadczymy taki sam jak dotychczas zakres usług w obszarze outsourcingu IT, konsultingu IT oraz rozwoju oprogramowania.
Czy w związku z rozbudową oferty zmienia się struktura firmy?
Zespół ludzi i dotychczasowa organizacja wewnętrzna BCC pozostaje bez zmian. W Dziale Konsultingu i Serwisu Aplikacyjnego w styczniu 2018 r. powstał nowy obszar – Business Landscape Transformation, którym pokieruje Krzysztof Siwiec, ekspert o dwudziestoletnim stażu w BCC i w zakresie SAP, dotychczas kierujący obszarem Finanse, Analizy, Planowanie.
Zespół konsultantów obszaru BLT będzie uczestniczył w projektach transformacji SAP na świecie i w Polsce, między innymi wykorzystując SNP Transformation Backbone. Jest to sztandarowe rozwiązanie SNP, z referencjami z największych projektów tego typu.
Dlaczego BCC zmienia nazwę na SNP Poland?
Cel naszej firmy to – z jednej strony oferowanie światowych standardów na polskim rynku, a z drugiej – rozwój na rynkach zagranicznych. Dlatego w maju 2017 roku zdecydowaliśmy się dołączyć do Grupy SNP. Zmiana nazwy na SNP Poland to kolejny logiczny krok. Międzynarodowa marka notowana na DAX ułatwi sprzedaż naszych usług za granicą i wzmocni rozwój. Ponadto zmiana nazwy pozwoli odejść od sprzedaży oddzielnie usług SNP i BCC. W ramach jednej wspólnej marki SNP będziemy mogli proponować klientom najlepsze dla nich rozwiązania i narzędzia.
Jakie skutki formalne rodzi zmiana nazwy?
Organizacja i funkcjonowanie firmy nie zmieni się. Bez zmian pozostaną procesy biznesowe i procedury działania. Nie zmieni się również model współpracy z klientami, w tym także osoby koordynujące współpracę z klientami. Zmiana dotyczy wyłącznie formalnej nazwy spółki. Wszystkie pozostałe dane, w tym NIP, KRS, numery kont bankowych, numery telefonów i adresy pozostaną bez zmian. Nie będzie też konieczności aktualizacji czy modyfikacji umów, kontraktów, złożonych przez nas ofert czy innych formalnych dokumentów.