We wdrożeniu, obok SAP Słowenia (jako głównego wykonawcy), uczestniczyli konsultanci z Austrii, Słowacji, Słowenii, Chorwacji i Polski. Audyt merytoryczny prowadził SAP Austria.
Prace realizowane przez BCC obejmowały usługi doradztwa eksperckiego w zakresie planowania i sterowania produkcją (PP). W Gorenje uruchomiono większość zakresu funkcjonalnego PP, w tym: Planowanie sprzedaży i produkcji (SOP), Symulacyjne planowanie długoterminowe (LTP), Planowanie potrzeb materiałowych (MRP), Zarządzanie zleceniami produkcyjnymi (SFC), Planowanie zdolności produkcyjnych wraz ze szczegółowym harmonogramowaniem zleceń na liniach montażowych (CRP), oraz Produkcję seryjną (REM). Z systemu korzysta 800 użytkowników.
Wdrożenie zrealizowano w rekordowo krótkim, jak na skalę przedsięwzięcia, czasie jednego roku. Gorenje dołączyło do przedsiębiorstw wykorzystujących najbardziej zaawansowane technologicznie i funkcjonalnie narzędzia informatyczne do wspomagania zarządzania.
Gorenje, producent sprzętu AGD, największe przedsiębiorstwo i największy eksporter w Słowenii, rozpoczął korzystanie z systemu SAP. Wdrożenie zostało zrealizowane przez międzynarodowy zespół konsultantów SAP, a w zakresie planowania produkcji było wspierane przez BCC.
Gorenje jest znanym w Europie producentem sprzętu gospodarstwa domowego (pralek, chłodziarek, zamrażarek, kuchni itp.). Ze sprzedażą 2,5 miliona sztuk rocznie znajduje się wśród ośmiu największych europejskich producentów "białej techniki". 94% produkcji Gorenje jest eksportowane do krajów całego świata. Firma istnieje od 52 lat, a jej centrala i główne zakłady produkcyjne zlokalizowane są w niewielkim mieście Velenje w środkowej Słowenii. Gorenje posiada sieć kilkunastu przedstawicielstw we wszystkich większych krajach Europy, w tym w Polsce.
Przedsięwzięcie objęło zarówno macierzyste przedsiębiorstwo Gorenje, jak i zakłady produkcji pomocniczej (IPC, Mekom Velenje, Mekom Rogatec), oraz wybrane przedstawicielstwa handlowe (Słowenia, Austria). Wdrożenie objęło następujące obszary funkcjonalne przedsiębiorstwa: rachunkowość finansowa, zarządzanie płynnością finansową, kontroling, gospodarka materiałowa i zaopatrzenie, gospodarka magazynowa, sprzedaż i dystrybucja, handel zagraniczny, planowanie i sterowanie produkcją, oraz zarządzanie jakością. W ramach wdrożenia zintegrowano system SAP z wykorzystywanymi dotychczas przez Gorenje systemami gospodarki magazynowej oraz harmonogramowania zleceń produkcyjnych (GAPIS).