W kwietniu br. BCC podpisało kontrakt na dostawę i wdrożenie systemu SAP HR w Kopalni Węgla Brunatnego „Konin” w Kleczewie S.A. Rozwiązania będą wspierać obsługę około 4000 pracowników kopalni „Konin”.
Głównym celem projektu jest usprawnienie działalności KWB „Konin” poprzez zautomatyzowanie procesów administracji kadrami i zarządzania czasem pracy oraz naliczania wynagrodzeń.
“Po wdrożeniu systemu SAP w obszarach bezpośrednio związanych z naszym core business`em, przyszedł czas na poprawę obsługi wewnętrznej. Zdecydowaliśmy się na współpracę z nowym partnerem wdrożeniowym, gdyż poszukiwaliśmy eksperta w obszarze SAP HR. BCC spełnia te wymagania a bogate doświadczenie firmy to gwarancja sprawnej realizacji prac " – mówi Jarosław Jędrasiak, kierownik projektu wdrożenia SAP HR ze strony KWB „Konin” w Kleczewie S.A.
W ramach projektu SAP HR zostanie zintegrowany z funkcjonującym już w KWB „Konin” systemem SAP ERP oraz z aplikacjami obsługującymi m.in. rozliczanie czasu pracy kierowców (karty drogowe), programy socjalne pracowników (Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych) a także z programami intranetowymi, m.in. w zakresie BHP, gospodarki odzieżowej, przewozów. Start produktywny nastąpi w październiku 2009 r.
Oprócz KWB „Konin” ze wsparcia BCC we wdrożeniu i rozwoju SAP HR skorzystało już ponad 50 firm. BCC jako Partner Ekspert SAP w zakresie HR zrealizował projekty kadrowo-płacowe m.in. w największej firmie handlowej w Polsce (Grupa Metro – sieci Real i Makro) i największej firmie produkcyjnej. BCC jest też pionierem w rozwoju zaawansowanych funkcji SAP HR, m.in. samoobsługi pracowniczej (ESS – Employee Self Service) i rozwiązań obsługujących „miękki HR”, w tym złożonych systemów motywacyjnych.
Kopania Węgla Brunatnego „Konin” w Kleczewie S.A. od 1945 roku wydobywa węgiel na potrzeby energetyki. Wydobycie węgla w okresie ostatnich lat ustabilizowało się na poziomie 10 mln ton rocznie. Do końca 2009 roku wydobyto ponad 525 mln ton węgla, zdjęto ponad 2,75 mld m sześciennych nadkładu a brykietownia (zamknięta w 2000 roku) wyprodukowała 6,2 mln ton brykietów. Podczas swojej działalności kopalnia przechodziła szereg transformacji związanych ze zmianami społecznymi i politycznymi zachodzącymi w Polsce. Obecnie jest to jednoosobowa spółka skarbu państwa.