W 2005 roku BCC znacznie zwiększyło swój potencjał wdrożeniowy i rozpoczęło współpracę z ponad 30 nowymi klientami. Wśród nowych przedsięwzięć znajdują się duże międzynarodowe projekty SAP.
BCC ocenia, że pod koniec 2005 roku osiągnie 15-20% wzrostu przychodów w porównaniu do 2004 r. Ekspansja firmy następuje m.in. dzięki wyspecjalizowaniu się w realizacji złożonych projektów SAP, np. powiązanych ze zmianami organizacyjnymi oraz wdrożeniami nowych rozwiązań SAP. W ciągu roku firma o 40% zwiększyła swój zespół konsultantów SAP i zrealizowała liczne projekty rozwojowe.
W bieżącym roku – zgodnie z wewnętrznymi szacunkami – udział firmy w rynku usług SAP wyniósł około 25%. Coraz większą część przychodów BCC stanowią przychody z outsourcingu – w porównaniu do 2004 roku wzrosły one o 36%. Obecnie z usług outsourcingowych BCC korzysta 20 klientów; w mijającym roku zdecydowało się na nie 10 nowych klientów, a 3 postanowiło rozszerzyć zakres umowy.
„Kolejny udany rok BCC jest efektem konsekwentnego stawiania na rozwój kompetencji pracowników, co zapewnia poziom usług, zgodny z oczekiwaniami najbardziej wymagających klientów. Zdobywamy nowe kontrakty, bo klienci postrzegają nas jako innowacyjnego i godnego zaufania partnera w biznesie.” – powiedział Bartłomiej Buszczak, Dyrektor Generalny BCC.
W 2005 r. BCC silnie inwestowało w rozwój kompetencji firmy oraz liczne projekty wewnętrzne. Utworzone na początku roku Centrum Badań i Rozwoju w 2005 roku koordynowało 18 takich projektów: m.in. prace nad branżowymi pakietami SPRINT, prekonfigurowanym rozwiązaniem mySAP CRM, czy produktami BCC EXTRA, rozszerzającymi standard rozwiązań SAP. Firma nawiązała również współpracę z Instytutem Informatyki Politechniki Poznańskiej.
Wśród ciekawszych przedsięwzięć prowadzonych w 2005 roku przez BCC można wymienić m.in. kompleksowy przegląd łańcucha dostaw dla Tele-Fonika Kable SA, oraz jeden z największych upgradów SAP w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma rozpoczęła też pierwsze duże projekty międzynarodowe. Jednym z nich jest wsparcie koncernu BASF w migracji korporacyjnego systemu SAP z Niemiec do USA. BCC odpowiada za przeprowadzenie projektu w pięciu krajach Europy Środkowej.
W 2005 r. w BCC rozpoczęło pracę 25 nowych konsultantów SAP, co oznacza 40% wzrost kadry wdrożeniowej. Wraz z firmą 7milowy grupa BCC zatrudnia obecnie 92 konsultantów SAP. Jest to największy, a zarazem najbardziej doświadczony zespół wdrożeniowy SAP w Polsce – więcej niż połowa konsultantów posiada ponad pięcioletnie doświadczenie we wdrożeniach tego systemu. Rotacja kadr w BCC wynosi poniżej 2%. W przyszłym roku firma planuje zwiększenie kadry wdrożeniowej o 25%.
W 2006 roku firma planuje osiągnąć 25% wzrost przychodów. BCC liczy na kolejne złożone projekty wdrożeniowe – m.in. w obszarze SAP NetWeaver, Business Intelligence oraz mySAP CRM. W zakresie przychodów z outsourcingu w 2006 roku firma zakłada wzrost o 50%. BCC zamierza mocniej niż dotychczas koncentrować się na oferowaniu konsultingu biznesowego, przede wszystkim w zakresie optymalizacji łańcucha dostaw.