Go Forward: lepsze efekty wdrożeń SAP dzięki nowej metodyce BCC | All for One Poland

Go Forward: lepsze efekty wdrożeń SAP dzięki nowej metodyce BCC

Od października br. BCC stosuje nową wersję metodyki wdrożeniowej – Go Forward. Nowa metodyka BCC wykorzystuje unikalne elementy usprawniające wdrożenia: m.in. zaangażowanie organizacji serwisowej BCC podczas projektu, tworzenie koncepcji rozwiązania w postaci graficznej w standardzie BPMN (Business Process Modeling Notation), oraz portal projektowy, przygotowany w środowisku MS SharePoint.

„Od czasu przygotowania pierwszej wersji w 1998 roku, metodyka BCC jest stale wzbogacana. W ostatnim czasie tych zmian było dość dużo i nie wynikały one tylko z naszych doświadczeń z realizacji dziesiątek projektów SAP w Polsce i kilkunastu krajach świata. Uwzględniliśmy także ewolucję myślenia o rozwiązaniach IT w przedsiębiorstwie. Coraz mocniej postrzegamy je w kontekście nie jednorazowego projektu, lecz całego ich cyklu życia – od wdrożenia, poprzez efektywne użytkowanie, aż do utrzymania i rozwoju” – mówi Michał Kunze, Kierownik Biura Projektów BCC.

Dlatego do nowej wersji metodyki BCC – Go Forward – zostały wprowadzone nowe, unikalne elementy, pozwalające klientom BCC osiągnąć lepsze efekty projektów SAP – w postaci usprawnień w biznesie, osiągniętych dzięki efektywnie użytkowanemu i utrzymywanemu rozwiązaniu SAP.

Obecnie, oprócz konsultantów wdrożeniowych, w wybranych pracach projektowych uczestniczą konsultanci serwisowi BCC. Dzięki temu klient podczas startu produkcyjnego i po nim korzysta ze wsparcia organizacji serwisowej BCC, pracującej według standardów ISO 20000 i kodeksu dobrych praktyk ITIL. Start produkcyjny przebiega sprawniej, a użytkownicy nowego systemu mogą się bardziej skoncentrować na swoich zwykłych obowiązkach.

Zgodnie z założeniami Go Forward, podczas tworzenia koncepcji rozwiązania SAP BCC posługuje się standardem BPMN (Business Process Modeling Notation), który w postaci graficznej odzwierciedla wzorcowe i projektowane procesy. Punktem wyjścia są procesy wzorcowe, przedstawione w postaci czytelnych diagramów. Praca nad koncepcją polega na ich weryfikacji i adaptacji. Użycie zrozumiałej formy graficznej pozwala osiągnąć lepszy efekt: docelowe rozwiązanie jest lepiej dopasowane do potrzeb firmy, zaś dzięki wykorzystaniu predefiniowanych wzorcowych procesów zespoły wdrożeniowe mogą się skupić na optymalizacji biznesu.

Uczestnikom projektu udostępniany jest specjalny portal, przygotowany w MS SharePoint – będący wirtualnym środowiskiem ich pracy. Mają oni stały, z każdego miejsca na świecie, dostęp do dokumentów projektowych oraz aktualnych informacji o statusie i postępie prac. Dzięki użyciu portalu prace wdrożeniowe są realizowane sprawniej, a uczestnicy projektu mogą skoncentrować się na pracy nad lepszymi efektami projektu.

„Te elementy wyróżniają Go Forward spośród innych metodyk stosowanych w projektach SAP.  Kładziemy w ten sposób nacisk nie tylko na usprawnienie prac wdrożeniowych, ale także na osiągnięcie lepszego rezultatu. Wdrożenie SAP nie jest przecież celem samym w sobie – lecz jest nim uzyskanie postępu w zarządzaniu. Metodyka Go Forward tworzy doskonałe warunki do osiągnięcia tego celu” – podsumowuje Michał Kunze.

Napisz do nas Zadzwoń Wyślij email






    Informacje na temat przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce Prywatności.


    61 827 70 00

    Biuro jest czynne
    od poniedziałku do piątku
    w godz. 8:00 – 16:00 (CET)

    Kontakt ogólny do firmy
    office.pl@all-for-one.com

    Pytania o produkty i usługi
    info.pl@all-for-one.com

    Pytania na temat pracy i staży
    kariera@all-for-one.com

    This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.