Majowe wydanie magazynu PM Network, wydawanego przez Project Management Institute (PMI), w artykule "The office" (Biuro), pisze o organizacji biur zarządzających projektami – w tym m.in. w AOL (America Online) i o Biurze Projektów BCC.
Jak pisze Kelley Hunsberger, samo utworzenie Biura Projektów to dopiero początek drogi, a coś takiego jak optymalna jego wielkość, uniwersalna dla każdej firmy, nie istnieje. Michał Kunze, szef Biura Projektów BCC, opowiada o ewolucyjnym rozwoju tej jednostki w BCC – od dwóch osób w 2005 roku, do obecnie działającej 13-osobowej organizacji.
Kierowane przez Michała Kunze Biuro Projektów BCC grupuje ekspertów o wieloletnim doświadczeniu biznesowym i wdrożeniowym. Kierownicy projektów koordynują pracę zespołu BCC oddelegowanego do realizacji danego przedsięwzięcia, w ścisłej współpracy z klientem.
BCC prowadzi wdrożenia SAP wg sprawdzonej metodyki wdrożeniowej, pozwalającej wypracować optymalne dla danego Klienta rozwiązanie biznesowo-informatyczne, w oparciu o indywidualne podejście do jego potrzeb oraz o doświadczenie BCC. Metodyka BCC jest rozwiązaniem zbudowanym na bazie standardowej metodyki SAP, przy wykorzystaniu doświadczeń i wiedzy ze zrealizowanych przez BCC setek projektów, oraz wymagań Systemu Zapewnienia Jakości (SZJ). Klientom, którzy we wdrożeniach korzystają z korporacyjnych rozwiązań SAP, BCC oferuje usługi wsparcia wdrożeń korporacyjnych (roll-outów) SAP – przy zastosowaniu korporacyjnej metodyki wdrożeniowej. Kierownicy projektów BCC prowadzili takie przedsięwzięcia w kilkunastu krajach świata.