Fabryka Schneider Electric w Bukownie korzysta z nowych funkcji SAP (m.in. integracja z kodami kreskowymi), usprawniających planowanie i rejestrację produkcji, kompletację wyrobów oraz ich wysyłkę do centrum dystrybucji.
Pracownicy Schneider Electric oraz konsultanci BCC zrealizowali projekt rozszerzający funkcjonalność SAP o nowe narzędzia planowania i ewidencji produkcji. Potrzeba zmian w systemie SAP była związana z rozbudową zakładu w Bukownie (wprowadzono nowe grupy asortymentowe, znacznie wzrosła skala produkcji, zmieniły się zasady współpracy z odbiorcami), a także ze zmianami organizacyjnymi. Fabryka zaczęła dostarczać do francuskiego centrum dystrybucyjnego produkt finalny – w postaci skompletowanej i zapakowanej partii produktów, zawierającej pozycje asortymentowe zgodnie z zamówieniem złożonym przez klienta w centrum dystrybucyjnym.
Obecnie każda partia towaru jest oznaczana kodem kreskowym, wiążącym ją z zamówieniem klienta. Integracja czytników kodów kreskowych z systemem SAP Schneidera pozwala usprawnić organizację łańcucha logistycznego i podnieść poziom obsługi klientów. Produkcja jest realizowana ściśle pod złożone zamówienia. Wyprodukowane partie, przed wysyłką do centrum dystrybucyjnego, są kontrolowane pod kątem zgodności ze zamówieniami. Klienci otrzymują partie dostaw zgodnie z kolejnością złożonych zamówień.
Zmiany w procesach logistycznych zakładu Schneider Electric wiązały się z koniecznością modyfikacji w systemie SAP. Prace konfiguracyjne w tym zakresie zostały zrealizowane przez BCC w marcu i kwietniu br. Od początku maja Schneider Electric Bukowno korzysta z nowego rozwiązania, które w opisany sposób wspiera obsługę do 1000 zamówień miesięcznie.
Schneider Electric Polska korzysta z systemu SAP od 2001 roku. Kompleksowe wdrożenie SAP (w zakresie finansów, kontrolingu i zarządzania projektami, gospodarki materiałowej i zaopatrzenia, planowania produkcji, sprzedaży i dystrybucji) było realizowane przez BCC.
Schneider Electric Polska jest polską częścią międzynarodowego koncernu, specjalizującego się w rozwiązaniach dotyczących rozdziału energii elektrycznej, przemysłowych systemów sterowania i automatyki. Część wyrobów produkowanych jest w Polsce: w Bukownie koło Olkusza oraz w zakładzie na warszawskim Targówku. Więcej informacji: www.schneider-electric.pl